Tarieven en betaling
Tarieven
De tarieven die wij in rekening brengen voor alle verrichtingen bepalen we niet zelf. Dat doet de overheid in Nederland. U vindt informatie over de tarieven op www.allesoverhetgebit.nl
Betalen
Vanaf 1 januari 2026 ontvangt u uw nota rechtstreeks vanuit onze eigen praktijk. Hiervoor maken wij gebruik van de software van Payt.
Met deze software kunt u, via het aanmaken van een persoonlijk account, al uw rekeningen terugvinden in een beveiligde online omgeving. U kunt daar betalen via IDEAL, uw betaaloverzicht inzien en met de praktijk communiceren wanneer u vragen heeft over uw factuur of graag een betalingsregeling wilt treffen. De nota versturen wij digitaal, tenzij u er voor kiest om die per post te ontvangen.
Zoals u van ons gewend bent, dienen wij uw behandeling eerst in bij uw zorgverzekeraar. Het deel dat niet vergoed wordt door uw zorgverzekeraar brengen wij vervolgens bij u in rekening.
De rekening
Uw rekening is opgebouwd uit de verrichtingen die wij tijdens de behandeling hebben uitgevoerd. Bij elke verrichting hoort een vast tarief dat door de Nederlandse Zorgautoriteit is vastgesteld.
Wilt u weten welke tarieven voor tandheelkunde er zijn? Kijk dan eens op www.allesoverhetgebit.nl
Voor meer informatie over de betekenis van de behandelcodes kunt u terecht op www.mondzorgkosten.nl
Betalingsregeling
Infomedics hanteert een betalingstermijn van 30 dagen. Lukt het niet om op tijd te betalen, neem dan zo snel mogelijk contact op met de Servicedesk van Infomedics op 036-20 31 900. Zij kunnen u helpen met een betalingsregeling.
Wijziging per 1 januari 2026
Vanaf 1 januari 2026 ontvangt u uw nota rechtstreeks vanuit onze eigen praktijk. Hiervoor maken wij gebruik van de software van Payt.
Met deze software kunt u, via het aanmaken van een persoonlijk account, al uw rekeningen terugvinden in een beveiligde online omgeving. U kunt daar betalen via IDEAL, uw betaaloverzicht inzien en met de praktijk communiceren wanneer u vragen heeft over uw factuur of graag een betalingsregeling wilt treffen.
Zoals u van ons gewend bent, dienen wij uw behandeling eerst in bij uw zorgverzekeraar. Het deel dat niet vergoed wordt door uw zorgverzekeraar brengen wij vervolgens bij u in rekening.
Liever 's avonds?
Misschien is het lastig voor u om overdag tijd vrij te maken, dit begrijpen wij. U kunt bij ons van maandag t/m woensdag ook tussen 17.30 en 20.30 uur behandeld worden. Alleen op afspraak.
Spoed
Voor spoedeisende zorg kunt u tijdens onze openingstijden, maandag t/m woensdag van 08.15 - 20.45 en donderdag & vrijdag van 08.15 - 17.00 uur telefonisch contact met ons opnemen. Buiten deze uren kunt u contact opnemen met de tandartsenpost Dental 365 te venlo.